FreeForum
Forum rozwoju efektywnej energii

 

Zamontują tablice informujące o smogu. Urzędnicy po trzech latach wybrali firmę.

Po trzech latach Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu udało się wybrać firmę, która zamontuje tablice informujące krakowian o zanieczyszczeniu powietrza. Ta mają zacząć działać najpóźniej do połowy listopada. Montażu wyświetlaczy chcieli sami mieszkańcy, którzy zadecydowali o tym już w 2014 roku w ramach budżetu obywatelskiego.

ZIKiT w połowie marca ogłosił przetarg na zamontowanie tablic. Łącznie wpłynęły trzy oferty, a urzędnicy zdecydowali, że za montaż tablicy odpowiedzialna będzie spółka UP LED ze Stalowej Woli. W zamian za to dostanie 292 tys. złotych. Niezbędna dokumentacja projektowa ma być gotowa najpóźniej do 20 października tego roku, same zaś tablice mają zacząć działać najpóźniej 15 listopada tego roku.

Zgodnie z założeniami tablica ostrzegająca o zanieczyszczeniu powietrza w mieście miała stanąć przy al. Krasińskiego, obok kina Kijów. Jednak przez trzy lata urzędnikom nie udało się jej zamontować, choć koszt tego zadania był niewielki i wynosił około 300 tysięcy złotych. Magistrat, zamiast działać, tylko piętrzył problemy. Urzędnicy uważali, że taka tablica będzie… rozpraszać kierowców. Ostatecznie zamiast jednej tablicy, zamontowane zostaną trzy mniejsze.

Mają one stanąć na ulicy Starowiślnej przy skrzyżowaniu z ulicą Dietla, na rondzie Mogilskim w okolicy przystanków tramwajowych oraz w rejonie dawnego hotelu Cracovia.

Źródło: onet.pl