FreeForum
Forum rozwoju efektywnej energii

 

Na straży czystego powietrza - serial o katowickich strażnikach miejskich

Miasto Katowice prawie jak Netfilx. Chwali się serialem o strażnikach miejskich, który można zobaczyć w sieci

Ma 5 odcinków, a jego bohaterami są trzej strażnicy miejscy Marek Żemła, Michał Osowski i Damian Nawara. W Katowicach powstał mini serial „Na straży czystego powietrza”. „Serial pokazuje ich pracę od podszewki, bez retuszu i bez kompromisów” – deklarują urzędnicy, a prezydent mówi o udostępnieniu wszystkich odcinków jednocześnie niczym Netflix.

Przedstawione sytuacje w serialu są autentyczne, nie były wcześniej planowane, a twarze osób, których piece i opał były kontrolowane zostały zamazane. Teraz każdy może zobaczyć jak strażnicy zaglądają do pieca.

– Oczywiście zależało nam, aby w nowy sposób zwrócić uwagę na problem niskiej emisji. Oprócz tego internauci mogą zobaczyć, jak wygląda praca strażników miejskich – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W założeniu materiał miał być lekki w odbiorze, ale także pouczający. Mamy nadzieję, że tak zostanie oceniony przez internautów. Wzorem największych platform streamingowych udostępniliśmy wszystkie odcinki jednocześnie – dodaje.

Strażnicy miejscy nie tylko wystawiają mandaty i pouczenia, ale też informują mieszkańców o możliwości pozyskania miejskiego dofinansowania na wymianę systemów grzewczych na proekologiczne lub przekonują do zakupu lepszego opału.

Zobacz pierwszy odcinek:

Źródło: infokatowice.pl