FreeForum
Forum rozwoju efektywnej energii

 

Wawer stawia na energię słoneczną. Wyda 1,5 mln zł na fotowoltaikę

Urząd dzielnicy, Wawerskie Centrum Kultury oraz licea i przedszkola w Wawrze – na tych budynkach pojawią się panele fotowoltaiczne. Tylko w tym roku stołeczna dzielnica przeznaczy prawie 1,5 mln złotych na zakup i montaż paneli słonecznych.

Wawer stawia na ekologię i ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej. – Dzielnica uzyskała prawie 1,5 mln zł na montaż instalacji fotowoltaicznych w siedmiu nowych lokalizacjach, w ramach miejskich środków na walkę o czyste powietrze – powiedział Konrad Rajca, rzecznik prasowy dzielnicy Wawer. – Pieniądze pochodzą z Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej m. st. Warszawy i zostały przeznaczone dla dzielnicy w ramach funduszy na walkę ze smogiem – dodał.

Dzięki inwestycji dzielnica zmniejszy wydatki na energię elektryczną. – Wstępne, szacunkowe analizy wskazują na znaczne oszczędności w kosztach zużycia energii elektrycznej sięgające kilkunastu procent – powiedział Rajca.

Nowe panele będą montowane w tym roku na budynkach: urzędu dzielnicy Wawer, Wawerskiego Centrum Kultury, liceów przy ul. Halnej i Alpejskiej i przedszkoli przy Trakcie Lubelskim, Korkowej i Wilgi. Obecnie odnawialną energię z paneli fotowoltaicznych, w ramach Wawerskiego Klastra Energetycznego, wykorzystują już szkoły podstawowe przy ul. Króla Maciusia, Kadetów i Przygodnej.

Źródło: rdc.pl