FreeForum
Forum rozwoju efektywnej energii

 

BALON.LAB w Nowym Targu

Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i lekarzy na temat zanieczyszczenia powietrza w Polsce  i jego wpływu na zdrowie odbędą się w środę 31 maja w Nowym Targu w ramach kampanii Balon.Lab realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Rozwoju Efektywnej Energii. Akcja prowadzona jest we współpracy z Burmistrzem Miasta Nowy Targ, Grzegorzem Watychą.

To już piąte warsztaty z cyklu szkoleń organizowanych na terenie całej Polski. Uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie i środowisko naturalne. Omówiony zostanie również temat czystych i efektywnych źródeł energii. 

Celem szkoleń jest budowanie świadomości na temat problemu zanieczyszczenia powietrza, a skierowanie ich do nauczycieli daje możliwość dalszego przekazywania wiedzy i propagowania postaw proekologicznych wśród społeczności Nowego Targu. Lekarze POZ poznają związki przyczynowo-skutkowe pomiędzy stanem środowiska naturalnego a jakością życia, zwłaszcza osób cierpiących na choroby alergiczne i obturacyjne. 

Liczymy na to, że po warsztatach nauczyciele i lekarze będą dzielić się pozyskaną wiedzą z uczniami i pacjentami, budując w ten sposób świadomość społeczną dotyczącą przyczyn powstawania smogu i jego wpływu na zdrowie oraz kształtując postawy proekologiczne – mówi Natalia Rostkowska, rzecznik prasowy GASPOL SA, mecenasa Forum Rozwoju Efektywnej Energii.

Szkolenie poprowadzą płk dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP, a także dr hab. inż. Artur Badyda, profesor Politechniki Warszawskiej, naukowo zajmujący się oddziaływaniem zanieczyszczeń powietrza na środowisko i zdrowie człowieka.

Warsztaty będą istotnym uzupełnieniem działań Gminy Miasto Nowy Targ, podejmowanych w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza – dodaje Grzegorz Watycha, Burmistrz Miasta Nowy Targ.

Spotkanie odbędzie się w środę 31 maja o godz. 13:30 w sali obrad Urzędu Miasta przy ul. Krzywej 1 w Nowym Targu. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny i ogólnodostępny.