FreeForum
Forum rozwoju efektywnej energii

 

Włocławscy nauczyciele i lekarze przeszkoleni z tematyki zanieczyszczenia powietrza

Włocławek to kolejne miasto, w którym odbyły się warsztaty dla nauczycieli i lekarzy prowadzone w ramach kampanii Balon.Lab. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu zanieczyszczenia powietrza w Polsce i jego wpływu na zdrowie. 

Warsztaty odbyły się 17 kwietnia we Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Było to czwarte spotkanie z cyklu szkoleń dla nauczycieli i lekarzy, organizowanych przez Forum Rozwoju Efektywnej Energii.

Cieszymy się, że nasza inicjatywa ponownie spotkała się z zainteresowaniem nauczycieli i lekarzy. To ważne, aby wśród lokalnych społeczności krzewić fachową wiedzę na temat zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju jednocześnie wskazując sposoby na zmianę sytuacji na lepsze – mówi Natalia Rostkowska, rzecznik prasowy GASPOL SA, mecenasa Forum Rozwoju Efektywnej Energii.

Pierwsza część spotkania, poprowadzona przez dr. hab. inż. Artura Badydę, profesora Politechniki Warszawskiej, dotyczyła źródeł zanieczyszczeń, szczególnie w mniejszych miastach i na terenach wiejskich. Poruszono także temat stosowania czystych i efektywnych rozwiązań energetycznych, które pozwoliłyby poprawić jakość powietrza. 

W drugiej części warsztatów płk dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, omówił wpływ zanieczyszczonego powietrza na stan zdrowia, szczególnie u osób cierpiących z powodu alergii i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Spotkanie zakończyło się dyskusją z udziałem uczestników. Nauczyciele i lekarze otrzymali materiały informacyjno-edukacyjne pomocne w przekazywaniu wiedzy uczniom, pacjentom i mieszkańcom gminy Włocławek.